Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Twórczych

  


HONOROWY PREZES
prof. zw. dr hab. dr h. c. Bogusław Śliwerski
 
 
ZARZĄD KRAJOWY

78-400 Szczecinek
ul. Kołobrzeska 4b/5

tel. kom. 663 063 742

 
ZARZĄD
 
Prezes Zarządu
prof. nadz. CB dr Leszek Pawelski

Wiceprezes Zarządu

dr Marek Kazimierowicz
 
Członek  Zarządu
Skarbnik
mgr Alina Antoniak-Czajka
 
Członek Zarządu
dr Krzysztof Zajdel
 
Sekretarz
Rzecznik prasowy
mgr Bogdan Urbanek
 
 
KOMISJA REWIZYJNA
 
Przewodniczący 
mgr inż. Piotr Skoczylas

Członek

prof. nadz. WSB dr hab. Piotr Oleśniewicz
 
Członek
prof. zw. dr hab. Kazimierz Wenta


 
 
KRS
0000215792
 

 
O STOWARZYSZENIU

1. Kim jesteśmy?
Niespokojni, niezadowoleni z zastanej rzeczywistości, poszukujący nowych rozwiązań, stawiający sobie wciąż nowe cele - TWÓRCZY. Działaliśmy w pojedynkę, aż ktoś doszedł do słusznego wniosku, że razem potrafimy zdziałać więcej (w końcu nie jest nas, niestety, tak znowu dużo). Skrzyknęliśmy się, bo lubimy działać. Nawet wtedy, gdy warunki nie są ku temu sprzyjające, a może właśnie wtedy, bo lubimy trudne wyzwania. Lubimy się też dzielić - wspólną troską, nadzieją, sukcesem, doświadczeniem, przemyśleniem.
Wywodzimy się spośród autorów, czytelników i sympatyków miesięcznika "Nowe w Szkole" i jego wkładki "Kierowanie Szkołą", bo bliska nam jest jego "ideologia", sposób patrzenia na edukację, sposób jej praktykowania i krytyczne, ale zarazem twórcze na nią patrzenie. Ale to naturalne, że czasopismo stworzone dla nowatorów i nowatorstwa przyciąga głównie - choć nie tylko - takich jak my.
 
2. Dla kogo pracujemy?
Przede wszystkim dla naszych uczniów i ich rodziców. Dla naszych szkół. Dla innych nauczycieli. Dla naszych społeczności lokalnych, a szerzej - dla społeczeństwa. Dla rozwoju naszego systemu edukacyjnego. Ale też - i nie chcemy tego wstydliwie ukrywać - dla naszej własnej satysfakcji, dla zaspokajania swoich ambicji zawodowych i życiowych. Człowiek jest z natury rzeczy istotą twórczą, chcemy więc tworzyć lepszą rzeczywistość i rozleglejsze horyzonty na przyszłość.
 
3. Co oferujemy?
Wszystko, co mamy najcenniejszego: naszą wiedzę, przemyślenia i doświadczenia. Nasz zapał i niewzruszoną wiarę w moc sprawczą człowieka i sens twórczego działania. Naszą twórczość utrwaloną w opublikowanych tekstach i dokonaniach oraz pomysły na eksperymenty. Naszą życzliwą pomoc tym wszystkim, którzy się o nią zwrócą. Nasze marzenia i gotowość do ich wspólnej realizacji. Także nasze porażki, z których umieliśmy się podnieść i - wyciągając z nich wnioski - również się czegoś nauczyć.
 
4. Kto dla Was pracuje?
Jeśli szukacie nazwisk, znajdziecie je w dokumentach, nieco dalej. Ale nie one są najważniejsze. Zapaleńcy, pasjonaci, niepoprawni optymiści. Wielce szacowne i zasłużone grono profesorów, dyrektorzy, nauczyciele, konsultanci, metodycy, wizytatorzy. W różnym wieku, ale wszyscy młodzi duchem, prężnością umysłów - nieobojętni.
 
Chcesz do nas dołączyć? Przekonaj się, czy pasujesz do nas!

 
  
Wspierane przez Hosting o12.pl